FORUM AKADEMICKIEGO KLUBU TURYSTYCZNEGO

JEST TO FORUM AKADEMICKIEGO KLUBU TURYSTYCZNEGO z SANOKA


#1 2009-08-14 12:21:07

Toshmek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-22
Posty: 13
Punktów :   

klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Kochani!
Po niesamowitej przygodzie o ktorej innym razem, dotarlam calo do Armenii. Przywiozlam ze soba klatwe Dawida Budowniczego ale w dosc lajtowej wersji w Yerevanie wszystko sie zmienilo, moja ulubiona kafejka, miejsce zamieszkania mojej Marinki, Kaskada... nie wszystko rozpoznaje ale staram sie odnalezc celnik na granicy wzial ode mnie nr do Mariny i juz od rana dzwoni zeby sie ze mna umowic; grrrrrr.... chyba mam dosyc, w Polsce przynajmniej nikt mnie nie zauwaza. Ale chyba tak ma byc kurcze, brakuje mi Was tutaj. Armenia z Wami bylaby 120 razy piekniejsza!
No nic, biegne teraz do moich dzieciakow w Fundacji, a potem zjesc cos (haczapuri w wolnej chwili podziele sie fotkami a poki co caluje Was wszystkich goraco (choc w tym roku pogoda w Armenii iscie gruzinska) i mam nadzieje, ze po Istambule wszyscy wrocicie do Polski w niezmienionym skladzie, chociaz... wiecie kogo wypadaloby zgubic

to tak tytulem wstepu!

Buziaki w pysiaki!!!

Offline

 

#2 2009-08-17 23:45:11

PREZES

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Mam nadzieję że klątwy się już pozbyłaś tak samo jak i Celnika
Mamy już darmowy serwer na wkładanie fotek jest to: turystykasanok.interq.pl /firma INTERQ nieodpłatnie udostępniła nam ten Serwer   - muszę jeszcze tylko rozgryźć jak zrobić by było je widać /moje wrzuciłem-tyle że ich nie widać../ Po za tym STAMBUŁ z Tobą byłby stokrotnie ciekawszy z czym pewnie co poniektórzy się zgodzą Czego dzieciaki w Fundacji by potrzebowały - napisz - pomyślę co się da zrobić..

Dzięki za buziaki MY Tobie też !!!

Offline

 

#3 2009-08-18 10:52:35

katowice

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 9
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Zdjecia mozna wgrac tu:
http://www.kormoran.net/~gruzja/

Jest instrukcja obslugi z obrazkami i kopia wczorajszego mejla -- wyslalem
do osob od ktorych mialem adresy bo wysylanie nowych postow na forum
bylo czemus zablokowane (nowych watkow dalej nie da sie tworzyc(?)).

Offline

 

#4 2009-08-18 11:32:23

Orgazmiusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Weźcie mi nic nie piszcie o żadnych klątwach i śmiertelnym żniwie bo od przyjazdu męczę się z ponad 39 stopniową gorączką

Offline

 

#5 2009-08-18 12:08:38

katowice

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 9
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

A zostaly Ci jeszcze jakies gruzinskie pomidory albo ogorki?

Offline

 

#6 2009-08-18 13:26:26

albionus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 27
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Orgazmiusz napisał:

Weźcie mi nic nie piszcie o żadnych klątwach i śmiertelnym żniwie bo od przyjazdu męczę się z ponad 39 stopniową gorączką

Nie Ty jeden, ja mam tak samo i jeszcze do pracy muszę chodzić... ledwo żyję od przedwczoraj i nie bardzo kontaktuję co się dzieje.

Offline

 

#7 2009-08-18 21:29:39

katowice

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 9
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

No to pierwsza galeria na zachete:
http://www.kormoran.net/~gruzja/galerie/katowice/

Offline

 

#8 2009-08-18 21:32:28

katowice

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 9
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Tak BTW -- czemu nie mozna zakladac nowych watkow na forum?

Offline

 

#9 2009-08-18 22:31:21

albionus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 27
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Andrzej zdaje się zablokował chwilowo możliwośc ich tworzenia ale zaraz się odblokuje.

A teraz z zupełnie innej beczki....

Coś o Dawidzie Budowniczym

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dawid_IV_Budowniczy

"12 sierpnia 1121 Dawid odniósł decydujące zwycięstwo nad licznymi oddziałami tureckimi w bitwie pod Didgori, co pozwoliło mu na odbicie Tbilisi w 1122 (po ciężkich walkach), które zostało stolicą po raz pierwszy w ciągu wielu stuleci." Źródła piszą o 50tys. Gruzińskich wojsk które pokonały 150tys. Turków. Porównajcie te liczby z Grunwaldem chocby. W porównaniu z Gruzinami to myśmy leszczyki byli.

I coś specjalnie dla Toshmek:

"W 1124 Dawid w końcu podbił cały Szirwan i odbił ormiańskie miasto Ani z rąk muzułmańskich emirów, co rozszerzyło granice jego państwa po rzekę Araks. Ormianie przywitali go jak wyzwoliciela i utworzyli oddziały pomocnicze."

"Wtedy też słowa "Miecz Mesjasza", pojawiły się w tytule Dawida Budowniczego, co zostało wygrawerowane na miedzianej monecie z jego czasów: "Król Królów, Dawid, syn Gruzji, Miecz Mesjasza".

No i pełna tytulatura:

"Jego Dostojność, Najwyższy Król Dawid, syn Jerzego, z woli Naszego Pana, Król Królów Abchazów, Kartwelów, Azerów, Kachetów i Ormian, Szirwanszach i Szachinszach całego Wschodu i Zachodu, Miecz Mesjasza."

szpan i wypasik jak się patrzy

To takie tam... a zaraz rzucę linka do swoich zdjęc i filmików, nie mam ich za dużo ale zawsze coś.

Ostatnio edytowany przez albionus (2009-08-18 22:54:40)

Offline

 

#10 2009-08-20 06:34:07

PREZES

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Odblokowane ! /sorry za sprawienie kłopotu/

No wrzucę /pewnie jeszcze dziś/ 2 galerie : Adama i mikro moją..

Offline

 

#11 2009-08-20 16:35:20

Toshmek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-22
Posty: 13
Punktów :   

Re: klatwa Dawida Budowniczego zbiera smiertelne zniwo :)

Wow!
No widze ze temat Dawida B. moco Was poruszyl... moze powinnam o tym w innym watku, ale myslicie ze wspomniany przez Tomka  "Król Królów, Dawid, syn Gruzji, Miecz Mesjasza" mial cos wspolnego z zaginieciem kieliszka i widelcow Pana Jerzego Ciemnlonskego? Skadinad wiem, ze zglosil brak kilku elemenow wyposazenia kredensu...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.enaruto.pun.pl www.osiemnastaprzepowiednia.pun.pl www.bloodwar.pun.pl www.konkursy.pun.pl www.ssclansite.pun.pl